Darmowy katalog stron prywatnych i firmowych

Sklep z płytami winylowymi - Winyle Online

Winyle Online to sklep internetowy mający do zaoferowania sporą ilość używanych płyt kompaktowych oraz winylowych. Większość płyt CD to wydania pochodzące z lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. Są to tym samym często pierwsze wydania, które ukazały się na tym nośniku. Warto dodać, że wczesne tłoczenia kompaktów charakteryzują się normalną dynamiką dźwięku, gdyż ukazały się przed tzw. "wojną głośności", której szczyt przypadał na rok 2000.

W asortymencie sklepu znajdują się jednak przede wszystkim płyty winylowe. W przypadku tego formatu panuje już duża różnorodność. Można trafić zarówna na pierwsze wydania, a także na liczne reedycje z kolejnych dekad oraz na zupełnie nowe (nadal zafoliowane) wznowienia z ostatnich lat. Szczegółowe informacje o danym wydaniu i dacie oryginalnego jego ukazania się zawsze podana jest na karcie produktu.

Każda, znajdująca się w sklepie pozycja, jest sprawdzana pod kątem stanu nośnika oraz oprawy graficznej. W przypadku winyli, każda płyta jest wcześniej myta i odsłuchiwana, aby ustalić stan dźwięku. Płyty CD są odsłuchiwane w przypadku sporej ilości rys, które mogą powodować jej niepoprawne odtwarzanie. Sprawdzanie kompaktów odbywa się na sprzęcie z lat 90. oraz nowszym, po 2000 roku, a czasami także na odtwarzaczu DVD w komputerze.

W sklepie przyjęty został rygorystyczny system oceniania stanu płyt oraz okładek, a z jego szczegółami można zapoznać się na specjalnej podstronie. Jeżeli jakieś kryteria nie są spełnione, to wówczas dany egzemplarz nie może mieć wyższej oceny niż podaje skala. Ocenę płyty doskonałe brzmiącej może zaniżyć nawet tylko jeden spory trzask, a okładki jakieś zagięcie, ubytek lub zaciek.

Sklep oferuje darmową dostawę po przekroczeniu 180 złotych, a także, dochodzące nawet do 15% automatyczne rabaty, rozpoczynające się już od 200 złotych. Realizacja zamówień odbywa się od poniedziałku do piątku, a paczki wysyłane są kurierem, pocztą lub do paczkomatu InPost. Dostępne są trzy formy płatności: szybkim przelewem internetowym poprzez serwis Przelewy24, tradycyjnym przelewem na podane konto bankowe oraz płatnością gotówką przy odbiorze osobistym. Istnieje także możliwość wysłania paczki za pobraniem, ale opcja ta musi zostać wcześniej uzgodniona mailowo lub telefonicznie i zazwyczaj nie jest dostępna przy pierwszym zamówieniu.

Szczegóły strony winyle-online.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »