Darmowy katalog stron prywatnych i firmowych

Go4Robot - robotyka online, nauka programowania dla dzieci

Rodzice coraz częściej szukają dla swoich pociech angażujących i interesujących zajęć pozalekcyjnych. Wybory są różne i w dużej mierze zależne są od zainteresowań dziecka. Ogromną popularnością cieszą się zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci, które uczą kreatywnego oraz logicznego myślenia, a przy tym oswajają dziecko z branżą IT.

Nauka programowania dla dzieci - kiedy zacząć?

Naukę kodowania można rozpocząć już między 4 a 5 rokiem życia. Programy, gry oraz aplikacje, które proponujemy dzieciom w Go4Robot, dostosowane są do ich wieku. Dla nas najważniejsze jest, aby uczyć przez zabawę. Nasze zajęcia pozbawione są stresu oraz presji, nie chcemy, aby dziecko miało poczucie, że coś musi. Zajęcia z programowania i robotyki mają być przyjemną formą pozaszkolnej edukacji. W Go4Robot chcemy również pokazać najmłodszym, iż technologia jest narzędziem, którym sterujemy i mamy na niego realny wpływ. Nigdy nie powinna nas zdominować.

https://go4robot.pl/

Dlaczego warto uczyć dziecko programowania?

Zalet programowania dla dzieci jest naprawdę dużo. Jest to wprowadzenie w zawód przyszłości, ale to jeden z wielu plusów uczestnictwa w tych zajęciach. Przede wszystkim nauka kodowania pozytywnie wpływa na myślenie logiczne i kreatywne. Dziecko staje się twórcą i widzi efekty swojej pracy. Ponadto, gdy coś nie działa sprawnie, to dziecko musi to naprawić, aby całość kodu była poprawna. Nauka programowania ma więc wpływ na rozwój samodzielnego oraz twórczego myślenia, a także uwidacznia związek przyczynowo skutkowy.

Zapraszamy do kontaktu, podpowiemy, jakie zajęcia będą najlepsze dla Twojego dziecka.

Szczegóły strony go4robot.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »